Wyłączenie UAC dla jednej aplikacji

UAC – Kontrola Konta Użytkownika – jest to mechanizm wprowadzony systemach z rodziny Windows (zaczynając od Windows Vista) poprawiający bezpieczeństwo systemu poprzez wymuszenie pracy w trybie zwykłego użytkownika, a korzystania z uprawnień administratora w momencie wykonywania istotnych zmian w systemie bez przelogowywania. Towarzyszy temu wyskakujące okienko / popup z prośbą o zatwierdzenie zmiany kontekstu pracy lub podania loginu i hasła administratora. Zdarzają się jednak aplikacje, co do których chcielibyśmy aby działały na zwykłym użytkowniku (środowiska firmowe) natomiast każde ich uruchomienie powoduje pojawianie się okienka UAC. Jest kilka możliwości pozbycia się tego problemu.

 1. Uruchomienie aplikacji jako zadanie zdefiniowane w Harmonogramie Zadań
 2. Wykorzystane i tuning aplikacji poprzez Microsoft Application Compatibility Toolkit
 3. Wyłączenie UAC – metoda niezalecana. Powoduje obniżenie bezpieczeństwa całego systemu

Nie będę się rozpisywał o poszczególnych sposobach bo jest to dobrze udokumentowane na innych stronach ale pozwolę sobie podlinkować artykuły, których opis sprawdziłem i działają.

 1. How To Use The Task Scheduler To Launch Programs Without UAC Prompts
 2. How to start and bypass UAC for your trusted applications
 3. Jak wyłączyć UAC w Windows 7, 8 i Serwer 2008 i 2012?

Większość aplikacji da się „obejść” sposobem nr 1 ale dla kilku bardziej opornych musiałem się posiłkować wykorzystaniem MACT.

4 komentarze do “Wyłączenie UAC dla jednej aplikacji”

 1. Mój komputer sam sobie wyłącza UAC przez co kilka aplikacji nie chce działać. Gdy sama je włączę, po następnym uruchomieniu komputera Windows Command Processor znów je wyłącza (pojawia się irytujące okienko z pytaniem o wprowadzenie zmian na komputerze, które nie zniknie dopóki nie kliknę „Tak”). Co z tym mogę zrobić? :/

  Odpowiedz
  • Windows Command Processor to malware. Musisz go usunąć. W sieci jest dobry poradnik do tego (na fixitpc.pl).

   Odpowiedz
 2. Ja posiadam taki problem że nie mogę włączyć żadnej aplikacji przez uac i nie umiem tego wyłączyć uac oczywiście

  Odpowiedz

Dodaj komentarz